1. Назва проекту

Озеленення парку імені Богдана Хмельницького

2. Локація проекту

Територія парку імені Богдана Хмельницького, Кобеляцький район

3. Опис проекту

Модернізація міського парку шляхом реалізації сучасних проектів,направлених на розвиток соціальної сфери із залученням до цього процессу громадських об’єднань, бізнес-структур; активізація жителів щодо активного способу життя, зміцнення здоров’я, покращення екологічної ситуації міста.

4. Менеджер проекту

Остапенко Світлана - опорний заклад «Кобеляцький ліцей №2 імені Олеся Гончара», вчитель біології, екології

Остапенко Марія - Полтавський базовий медичний коледж, студент 1 курсу лікувальної справи, заступник голови студради

5. Проблема

В умовах сьогодення, коли екологія міста гостро потребує не споживацького, а дружнього втручання, коли не вистачає зелених зон, громадських просторів для естетичного задоволення, відпочинку та дозвілля ,у нашому місті дуже важливо відновити сквер(парк імені Богдана Хмельницького),наповнивши його актуальною інфраструктурою. Під впливом часу (а це більше 30 років) парк втратив свою ошатну красу. Реалізація проекту надасть можливість навчитися і досягати соціального та екологічного ефекту, що позитивно впливає на громаду міста. Створення на території парку міста сучасної інфраструктури відпочинку та дозвілля, підвищення рівня комфортності проживання містян, корекція їх екологічної культури в аспекті здорової концепції сталого розвитку, реалізація ж  даного проекту сприятиме подальшому підняттю іміджу влади, зміцненню віри громадян у власні сили

6. Мета проекту

Забезпечення комфортного екопростору шляхом відновлення ділянки парку в сучасному контексті, зробивши його не просто улюбленою, а ще  екологічно привабливою зоною відпочинку як для жителів міста, району, так і для їх гостей. Оновлена зелена зона може використовуватися під час екскурсій, занять у природі, виступів дитячих агітбригад навчальних закладів щодо подальшого екологічного розвитку міста. Озеленення парку сприяє  не тільки зменшенню негативного впливу продуктів згорання палива автомобілів, що рухаються містом, а також відновленню фізичного та інтелектуального потенціалу. При максимальному збереженні існуючого зеленого масиву парку, необхідно провести  його додаткове озеленення декоративними сортами хвойних та листопадних дерев, чагарниками, одно- та багаторічними композиціями з метою поліпшення мікроклімату та санітарно-гігієнічних умов в місті, збагачення архітектурного вигляду міської забудови завдяки використання рослин. Рослини, як відомо, фотосинтезуючи, виділяють фітонциди, що вбивають хвороботворні мікроорганізми та зміцнюють імунітет людини.

7. Співорганізатори і партнери проекту.

ПП Лісний О.І. - проведення підготовчих і організаційних робіт щодо виготовлення проектної документації, укладання договорів із підрядними   організаціями про виконання робіт.

Кобеляцька района громадська організація «Козацька громада» - створення робочої групи за участі депутатів міської ради щодо раалізації проекту, членів постійних комісій з питань освіти, культури, охорони довкілля та благоустрою. Формування організаційно-правової, технологічної бази проекту

Опорний заклад «Кобеляцький ліцей №2 імені Олеся Гончара» - проведення організаційно-рекламних заходів серед населення щодо висвітлення мети і завдань проекту. Проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній за результатами впровадження проекту на офіційному веб-сайті Кобеляцького ліцею №2.

8. Залучені сторони і цільова аудиторія проекту.

Залучені сторони - Кобеляцька міська рада, Кобеляцька районна громадська організація «Козацька громада»,ПП Василенко Р.В. «Гефест-Строй», опорний заклад «Кобеляцький ліцей №2 ім. Олеся Гончара»

Цільова аудиторія - відвідувачі парку загалом; сім’ї, матері з малолітніми дітьми, підлітки і юнаки, молоде покоління, старше покоління, туристи та гостіміста, Полтавщини та України в цілому.

9. Очікувані результати проекту на місцевому та регіональному рівнях.

Місцевий рівень - відновлення та створення додаткових умов  для культурного, екологічно грамотного дозвілля мешканців та гостей міста.   Функції та значення зелених насаджень в містобудуванні важко переоцінити. Це і поліпшення мікроклімату та санітарно-гігієнічних умов в місті, і збагачення архітектурного вигляду міської забудови завдяки використанню рослин. 

Регіональний рівень - консолідація зусиль місцевої громади для вирішення проблем населеного пункту та можливість впливати на прийняття управлінських рішень щодо стратегії розвитку території ; отримання досвіду співпраці міської ради, обласної ради, громади  та місцевих підприємців заради благоустрою міста.

10. Заплановані заходи/компоненти проекту.

Назва заходу Строк Кількість учасників Локація
1 Формування організаційно-правової та технологічної бази проекту 1місяць 10 учасників Приміщенняміської ради
2 Створення робочої групи щодо реалізації проекту 1 місяць 12 учасників Приміщенняміської ради
3 Проведення організаційно-рекламних заходів серед населення по висвітленню мети, завдань 1 місяць 20 учасників Приміщенняміської ради, Кобеляцькийліцей №2
4 Створення оновленої зеленої зони парку 1 рік( догляд постійно) 25учасників Парк імені Б.Хмельницького

11. Масштабування проекту.

На території парку, загальною площею 1,4 га, при максимальному збереженні наявного безпечного для здоров’я мешканців міста зеленого масиву(флори) планується оновлення шляхом додаткового озеленення декоративними сортами хвойних і листопадних дерев, кущів, однорічними та багаторічними квітковими композиціями, газонною травою.

12. Рекламування проекту.

Веб-сайт міської ради, інформаційний бюлетень «Наше місто», районна газета «Колос», просвітницька робота для населення учнями ліцею №2 тощо.

13. Бюджет проекту, включаючи грошові внески від всіх партнерів.

Матеріали, роботи/послуги Вартість одиниці, грн. Кількість одиниць Разом, грн. Обласний бюджет Бюджет органу місцевого самоврядування Інші партнери
Саджанці хвойних дерев: Ялина канадська «Коніка» 100 10 0 1000 0
Ялина блакитна «Далія» 200 10 0 2000 0
Ялівець лускатий 20 10 0 200 0
Модрина європейська на штамбі 700 10 0 7000 0
тис середній 200 10 0 2000 0
Туя західна «Глобоза» 30 10 0 300 0
Туя західна «Міріам» 100 10 0 1000 0
Ялина звичайна європейська 170 10 0 1700 0
Бересклет компактус 100 5 0 500 0
вейгела 100 3 0 300 0
гейхера 100 10 0 1000 0
троянди в асортименті 100 30 0 3000 0
придбання та встановлення лав 4000 10 40000 0 0
придбання та встановлення урн для роздільного збору сміття 1000 20 10000 10000 0
астільба в асортименті 50 20 0 1000 0
петунії 10 500 0 5000 0
Бордюрна стрічка (200мм*25м) 500 11 0 5500 0
ліхтар-куля сонячний білий 65 50 0 3250 0
Послуги Нової пошти 50 5 0 250 0
чорнозем 100 50 0 5000 0
Загальна вартість: грн.