1. Назва проекту

Облаштування рекреаційної зони відпочинку «Затишний берег» та проведення фестивалю бардівської пісні «На березі Ташані

2. Локація проекту

м. Зіньків, Зіньківський район

3. Опис проекту

Відсутність місця відпочинку для населення  - однією із основних проблем міста. Враховуючи потребу громади у створенні рекреаційної зони для різних категорій населення та вікових груп, рішенням цієї проблеми є облаштування паркової зони на березі мальовничої річки Ташань, яка протікає через все м. Зіньків і має неповторні пейзажі вздовж всього берега. А проведення фестивалю бардівської пісні дасть змогу  талановитій молоді  робити свої перші кроки  на творчій ниві. Протягом проведення фестивалю буде затишно і цікаво: намети, похідний куліш, співання пісень біля багаття до самого ранку

4. Менеджер проекту

Авраменко Олександр Олександрович - Опорний заклад «Зіньківська спеціалізована школа  І-ІІІ ступенів №1 Зіньківської районної ради Полтавської області.

5. Проблема

Після важкого робочого дня/тижня кожному з нас необхідний відпочинок. Багато хто надає перевагу активному проведенню вільного часу, займається спортом або спілкується в галасливій компанії, подорожує. Але як відпочивати тим, кому до вподоби спокій і тиша, особливо, якщо у вас маленькі діти або ви людина похилого віку, якщо ви любите посидіти із книжкою або помріяти. Здавалося б для цього в м. Зіньків є всі передумови: мальовничі куточки тихих зелених вуличок з приватною забудовою, річка Ташань, Дитячий парк, а от зони відпочинку в місті немає. Створення фестивалю бардівскої пісні дасть те сучасній молоді – чого їм так бракує, як сказав Булат Окуджава про бардівську пісню: «Думаюча пісня для думаючих людей».

6. Мета проекту

Мета проекту полягає у створенні рекреаційної зони на березі річки, де зіньківчани та гості міста зможуть відпочивати та насолоджуватися красою нашої річки Ташань. Тривалий час берегова зона річки Ташань в місті знаходилася в занедбаному стані. Тут росли бур’яни, і мешканці  навколишніх будинків викидали сміття. На її берегах могла б бути чудова відпочинкова зона, де б зіньківчани і гості міста проводили свій час насолоджуючись бардівськими піснями. Адже фестиваль – це прекрасна можливість познайомитися зі справжніми місцевими бардами та бардами із інших куточків нашої України, поспівати улюблені пісні, сидячи біля вогнища у чудовій компанії. Адже найважливіше в авторській пісні – це поезія, яку не повинна «вбивати» музика.

Рекреаційна зона на березі Ташані стала б хорошим затишним місцем для відпочинку, відрізняючись гарним плануванням території, простотою і природністю, яскравими фарбами зелених насаджень і яскравістю квітів та додатковими «аксесуарами» парку: вечірніми ліхтариками, лавочками, дитячою площадкою, волейбольною площадкою, охайними вуличними урнами.

А головною метою фестивалю є виховання любові, гордості та відповідальності за свою країну, шляхом залучення громадян до активних форм творчої самореалізації, виховання толерантності, взаємоповаги серед мешканців різних регіонів України за допомогою пісень та поетичної творчості, обміну досвідом завдяки участі у спільних заходах фестивалю, розвиток національної культури та сприяння створенню в Україні нового модерного культурного середовища, привнесення ідей Гуманізму, Любові, співчуття та порозуміння.

7. Співорганізатори і партнери проекту.

Зіньківська міська рада, ГО Молодь Зіньківщини - співфінансування проекту.

8. Залучені сторони і цільова аудиторія проекту.

Залучені сторони - Зіньківська міська рада, ГО Молодь Зіньківщини.

Цільова аудиторія - населення Зіньківського району.

9. Очікувані результати проекту на місцевому та регіональному рівнях.

Місцевий рівень - реалізація проекту дала б можливість створити найбільш сприятливі умови для організації дозвілля, відпочинку дітей, молодя та людей похилого віку, внутрішнього психологічного комфорту та гармонії людини і наколишнього середовища.

Регіональний рівень - вдосконалення та розвиток на новому сучасному рівні культурно-просвітницького проекту, з метою виведення його на рівень культурного бренду Зіньківського краю; культурний обмін між регіонами України; створення умов для творчої та організаційної самореалізації та  залучення до співпраці широкого кола зіньківської громади; популяризація, розповсюдження жанру авторської пісні як доступної форми творчої діяльності громадян, зокрема у молодіжному середовищі; привернення широких кіл до жанру авторської пісні; піднесення на новий сучасний рівень авторської пісні в Україні; залучення до волонтерського руху учасників фестивалю (як мешканців Зінькова так і його гостей), шляхом участі у концертах на майданчиках міста; залучення до активної співпраці на волонтерських засадах туристської та творчої спільноти міста.

10. Заплановані заходи/компоненти проекту.

Назва заходу Строк Кількість учасників Локація
1 Ознайомлення через ЗМІ мешканців м.Зіньків із заходами по реалізації проекту «Облаштування рекреаційної зони відпочинку «Затишний берег» та проведення фестивалю бардівської пісні «На березі Ташані». червень Населення Зіньківського району Місцеві ЗМІ, офіційний сайти Зіньківської районної ради , Зіньківської міської ради, мережа Фейсбук.
2 Розчищення та прибирання місця локації проекту червень Всі бажаючі мешканці міста м. Зіньків
3 Облаштування доріжок, розміщення на території лавок, столів, дитячої площадки, волейбольної площадки, облаштування східців до місця відпочинку сцени та облаштування місця для проведення фестивалю. червень - серпень Всі бажаючі мешканці міста м. Зіньків
4 Проведення фестивалю бардівської пісні «На березі Ташані» вересень Всі бажаючі мешканці та гості міста. м. Зіньків
5 Інформування через ЗМІ населення Зіньківського району про завершення даного проекту вересень Всі мешканці Зіньківського району. Місцеві ЗМІ, офіційний сайт Зіньківської районної ради , Зіньківської міської ради, мережа Фейсбук

11. Масштабування проекту.

Залучення до волонтерського руху учасників фестивалю (як мешканців Зінькова так і його гостей), шляхом участі у концертах на майданчиках міста та залучення до активної співпраці на волонтерських засадах туристської та творчої спільноти міста.

12. Рекламування проекту.

Місцеві ЗМІ, офіційний сайти Зіньківської міської ради , Зіньківської районної ради, мережа Фейсбук.

13. Бюджет проекту, включаючи грошові внески від всіх партнерів.

Матеріали, роботи/послуги Вартість одиниці, грн. Кількість одиниць Разом, грн. Обласний бюджет Бюджет органу місцевого самоврядування Інші партнери
Дерево 55 200 11000 0 0
Щебінь 1237 20 1040 23700 0
пісок 300 20 0 6000 0
Лист товщ. 0,4 680 10 0 6800 0
Розміщення на території урн для сміття, волейбольної площадки, оформлення зони для відпочинку, оформлення тер торії для проведення фестивалю. 24460 1 24460 0 0
Загальна вартість: грн.