1. Назва проекту

"Сортування сміття – безпечне майбутнє". Формування у дітей екосвідомості та навиків правильного сортування сміття

2. Локація проекту

м.Зіньків

3. Опис проекту

Земля – наш спільний дім, берегти його – обов'язок кожного. Необхідно частіше нагадувати людям про небезпеку бездумного відношення до своєї Землі, яка все більше забруднюється сміттям і бажано починати з дітей. Якщо в ранньому віці молоді люди розпочнуть звертати увагу на навколишній світ, поважати природу, підростаючи вони зможуть потурбуватися про неї. Мій проект спонукає до збагачення знань дітей про навколишній світ та виховати почуття відповідальності за свою поведінку і відношення  до природи.

4. Менеджер проекту

Шрам Інна Ігорівна,опорний заклад «Зіньківська спеціалізована школа  І-ІІІ ступенів №1 Зіньківської районної ради Полтавської області.

5. Проблема

Однією із актуальних проблем -  забруднення навколишнього середовища побутовими відходами, 400 мілліонів тон токсични відходів виробляють великі промислові підприємства світу, викидаючи їх в у водойми. Гинуть тварини, зникають рослини від чужих їх організмам речовин створених людиною! Щорічно помирає 5 тис. чоловік від хвороб викликаних неякісною питною водою. 35% населення вже стикнулися з проблемою нестачі води. Великий вчений Нільс Бор в 1940 році говорив:«Якщо людство не погибне від ядерної війни, то безперечно буде похованим в могилі із власного сміття». Щорічно викидають в моря та океани 7 тис. тон сміття. Маса велетенського сміттєвого «острову», що знаходиться в Тихому Океані уже  перевищує три мілліони  тонн, а розмір перевищує площу України в двічі. Це п’ятно сміття  складається в основному  із пластику і швидко росте. Весь навколишній світ – це світ винайдений людством. Зміни в економічному житті замітно змінили прилавки магазинів і смаки покупців. З’явилися товари в красивій упаковці. Великі міста швидко заростають смітниками. Накопичення відходів не тільки псують вигляд місцевості, але і приводять до забруднення наколишнього середовища. Більша частина цих відходів – це ксенобіотики, тобто речовини, створені руками людини, чужі живим організмам, які ними не переробляються. Людина в своїй «триумфальній» ході часто залишає після себе покриті солончаками, ізриті кар’єрами, непридатними для проживання та хазяйнування. Забруднення навколишнього середовища, безперечно, можна віднести до глобальних проблем людства. Головна проблема – неправильна модель виробництва та використання. Людина створює додаткове навантаження на навколишнє середовище, забруднюючи її відходами технічних та побутових відходів, очищення яких не завжди відповідає природі. «Цивілізоване» людство забруднює не тільки свій дім Землю але і Всесвіт, не думаючи про наслідки, забуваючи наскільки важливе значення природи в житті людини.

6. Мета проекту

Цей проект мотивує дітей почати сортувати відходи – папір, скло, пластик та іншу вторинну сировину (крім небезпечних відходів).Збагатити знання дітей про навколишній світ та виховати відчуття відповідальності за свою поведінку і відношення до природи. Сприяти формуванню екологічної відповідальності підлітків через актуалізацію проблеми забруднення навколишнього середовища побутовими відходами. Якщо школи почнуть сортувати відходи з подальшим їх вивезенням на переробку, то школи можуть отримати власні кошти. Виручені кошти можна спрямувати на розвиток школи: благоустрій шкільної території, озеленення, впровадження енергоефективних технологій – встановлення світодіодних ламп. Таким чином діти мають велику мотивацію зібрати якомога більше втор сировини, аби зробити свою школу найкращою. Для цього потрібно поєднати освітні лекції з реальними рішеннями для сортування сміття – яскраві контейнери. Діти звикають до сортування дома, бо знають, що можуть принести відсортовану втор сировину в свою школу. Якщо робити це впродовж місяця, то зформується корисна звичка, яка лишається з людиною на все життя.

7. Співорганізатори і партнери проекту.

Зіньківська міська рада. Роль - співфінансування проекту.

8. Залучені сторони і цільова аудиторія проекту.

Залучені сторони - Зіньківська міська рада.

Цільова аудиторія - населення Зіньківського району.

9. Очікувані результати проекту на місцевому та регіональному рівнях.

На місцевому рівні: зменшення забруднення навколишнього середовища, сприяння формуванню екологічної відповідальності підлітків через актуалізацію проблеми забруднення навколишнього середовища побутовими відходами.

10. Заплановані заходи/компоненти проекту.

Назва заходу Строк Кількість учасників Локація
1 Встановлення в школах яскраві контейнери для збирання паперу, пластику, скла та іншої вторсировини протягом місяця 4 м.Зіньків
2 Проведення виховних годин для школярів. Організація конкурсу на збирання макулатури, кращий клас по збору вторсировини. протягом місяця Всі учні шкіл м.Зіньків м.Зіньків

11. Масштабування проекту.

Дирекціями шкіл створено список компаній – переробників, які можуть приїхати до школи, зважити вторинну сировину та надати за неї кращу ціну. Таким чином, цей проект лишається сталим, стає джерелом постійного прибутку, та допомагає нам бути більш екологічно свідомими.

12. Рекламування проекту.

Місцеві ЗМІ, офіційний сайти Зіньківської міської ради, Зіньківської районної ради, мережа Фейсбук.

13. Бюджет проекту, включаючи грошові внески від всіх партнерів.

Матеріали, роботи/послуги Вартість одиниці, грн. Кількість одиниць Разом, грн. Обласний бюджет Бюджет органу місцевого самоврядування Інші партнери
Сміттєвий контейнер для пластику 11400 3 34200
Контейнери сміттєві 1068 28 29904
Сміттєвий бак 2564 14 15800 20096
Загальна вартість: грн.