1. Назва проекту

"Покоління змін" або започаткування культури сортування сміття в Новознам’янській громаді силами Дитячої дорадчої ради

2. Локація проекту

Територія Новознамянської ОТГ Кременчуцького району

3. Опис проекту

Проектом передбачається проведення широкомасштабної акції на території Новознам’янської ОТГ «Покоління змін», концепція якої полягає в прищепленні культури сортування сміття жителям громади під керівництвом молодих активістів – членів Дитячої дорадчої ради при Новознам’янській сільській раді. Дитяча дорадча рада утворилася лише навесні 2019 року, але вона вже має досвід проведення масштабних акцій. Так, членами Дитячої дорадчої ради проведено масштабний благодійний захід в рамках акції «Серце до серця», на якому було зібрано близько 10,0 тис. грн. (інформацію про захід можна знайти на офіційній сторінці Дитячої дорадчої ради у Фейсбук https://www.facebook.com/groups/679227072493848/ та на каналі Уoutube.com за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=e4ZVJsxRubg).

Ідея акції заключається в тому, що діти власним прикладом будуть пропагандувати бережливе ставлення до навколишнього середовища шляхом запровадження роздільного способу збирання сміття в усіх громадських установах громади (в 3 школах, 3 дитячих садочках, 4 сільських клубах та будинках культури, 2 адміністративних будівлях с. Нова Знам’янка та с. Майбородівка, ЦНАПі, Вільнотерешківській амбулаторії – всього 14 контейнерних майданчиків по 4 контейнери кожен). Члени Дитячої дорадчої ради візьмуть участь в облаштуванні кожного контейнерного майданчика, розміщення інформаційних матеріалів біля кожної установи та проведуть інформаційні заходи на тему «Сортуй сміття відповідально». Таким чином, проектом буде охоплені всі вікові групи населення – від вихованців дитячого садочка до дорослого населення. Діти в садочках та школах будуть безпосередньо приймати участь у сортуванні сміття та запроваджувати таке ставлення до ТПВ вдома. Таким чином, мешканцям громади буде поступово прищеплюватися культура сортування сміття, люди матимуть змогу віднести зібраний пластик, папір чи скло на контейнерний майданчик біля найближчої комунальної установи і проект зможе значною мірою позитивно вплинути на існуючу ситуацію в громаді.

 

 

4. Менеджер проекту

Ольга Хохленко, виконавчий комітет Новознам’янської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області.

5. Проблема

На сьогоднішній день в Новознам’янській громаді взагалі відсутній механізм роздільного способу збирання сміття. Послуги з вивезення сміття надаються Майбородівським комунальним підприємством. Вивіз сміття здійснюється раз на два тижні від домоволодінь населення. Сортування сміття проводиться лише у вигляді активістської діяльності школярів – збирають пластикові кришечки та пляшки, макулатуру, батарейки. За допомогою педагогів – все це сміття потім утилізується або здається в пункти прийому вторинної сировини. Але загального механізму, який би дав можливість долучитися до сортування всім жителям громади та вийти за рамки шкільного формату немає. Тож придбання сміттєвих баків дасть змогу вивести процес сортування сміття на вищий рівень в громаді. В результаті реалізації проекту будуть встановлені контейнерні майданчики, залишкове сміття з яких буде вивозитись Майбородівським комунальним підприємством, а відсортовані папір, пластик та скло  - будуть здаватися в пункти прийому вторинної сировини. Силами Дитячої дорадчої ради будуть проведені інформаційні заходи на тему роздільного способу збирання сміття.

6. Мета проекту

Запровадження культури сортування сміття у населення Новознам’янської громади силами Дитячої дорадчої ради, створення умов для сортування ТПВ жителями громади.

7. Співорганізатори і партнери проекту.

Виконавчий комітет Новознам’янської сільської ради. Роль - участь у співфінансуванні проекту, допомога у його реалізації

Дитяча дорадча рада при Новознам’янській  сільській раді. Роль - організатор проекту та інформаційних заходів щодо пропаганди роздільного способу збирання сміття.

 Майбородівське комунальне підприємство. Роль - допомога в реалізації заходів проекту (вивіз залишкового сміття, транспортування відсортованого сміття).

 

8. Залучені сторони і цільова аудиторія проекту.

Залучені сторони - Майбородівське комунальне підприємство.

Цільова аудиторія - 5124 жителів Новознам’янської ОТГ, які матимуть можливість долучитися до процесу сортування сміття та віднести відсортоване сміття до спеціалізованих контейнерів біля громадських установ ОТГ.

9. Очікувані результати проекту на місцевому та регіональному рівнях.

На місцевому рівні: результатом проекту буде наявність 13 контейнерних майданчиків на території громади, можливість виховання в населення громади культури сортування сміття.

На регіональному: формування у населення бережливого відношення до навколишнього середовища та мінімізація обсягів вивезення на сміттєзвалища несортованих ТПВ.

10. Заплановані заходи/компоненти проекту.

Назва заходу Строк Кількість учасників Локація
1 Встановлення контейнерних майданчиків протягом місяця 18 села Нова Знам’янка, Вільна Терешківка, Майбородівка, Писарщина
2 Проведення інформаційного заходу на тему «Сортуй сміття відповідально» з поширенням інформаційних матеріалів (буклети про сортування ТПВ) протягом місяця 115 с. Нова Знам’янка (біля клубу)
3 Проведення інформаційного заходу на тему «Сортуй сміття відповідально» з поширенням інформаційних матеріалів (буклети про сортування ТПВ) в с. Вільна Терешківка з виступом команди Майбородівської ЗОШ «Молодь обирає здоров’я» протягом місяця 115 с. Вільна Терешківка (біля клубу)
4 Проведення інформаційного заходу на тему «Сортуй сміття відповідально» з поширенням інформаційних матеріалів (буклети про сортування ТПВ) в с. Майбородівка з виступом команди Майбородівської ЗОШ «Молодь обирає здоров’я» протягом місяця 115 с. Майбородівка (біля клубу)
5 Проведення інформаційного заходу на тему «Сортуй сміття відповідально» з поширенням інформаційних матеріалів (буклети про сортування ТПВ) в с. Писаршина з виступом команди Майбородівської ЗОШ «Молодь обирає здоров’я» протягом місяця 65 с. Писарщина (біля клубу)

11. Масштабування проекту.

В рамках масштабування проекту передбачається висвітлення позитивного досвіду Дитячої дорадчої ради та жителів Новознам’янської громади у сфері сортування сміття на сторінках місцевої районної газети «Перемога».

12. Рекламування проекту.

Проект буде висвітлено на офіційному сайті Новознам’янської ОТГ (https://novoznamyanska-gromada.gov.ua), на офіційних сторінках у Фейсбук Новознам’янської ОТГ (https://www.facebook.com/groups/226620294590499/) та Дитячої дорадчої ради (https://www.facebook.com/groups/679227072493848/),  та на сторінках місцевої Кременчуцької газети «Перемога).

13. Бюджет проекту, включаючи грошові внески від всіх партнерів.

Матеріали, роботи/послуги Вартість одиниці, грн. Кількість одиниць Разом, грн. Обласний бюджет Бюджет органу місцевого самоврядування Інші партнери
Контейнери для сміття 1100 56 31800 29800
Виготовлення інформаційних матеріалів (буклетів, плакатів) 1 2000 2000
Загальна вартість: грн.