1. Назва проекту

Облаштування зеленої зони відпочинку біля урочища «Водоспад» в с. Нова Знам’янка Кременчуцького району

2. Локація проекту

с.Нова Знам’янка Кременчуцького району

3. Опис проекту

Проектом передбачається облаштування зеленої зони на узбережжі р. Сухий Кагамлик в с. Нова Знам’янка.
 Дане місце є місцем відпочинку всіх жителів громади та потребує особливої уваги. Урочище «Водоспад» відродить свій рекреаційний потенціал, якщо його обладнати лавками, кабінкою для переодягання, контейнерами для сміття, провести поточний ремонт містка, укріпити дамку, посадити зелені насадження на березі річки, розчистити узбережжя від очерету та завезти пісок на пляжну зону. Молоді активісти громади, а саме Дитяча дорадча рада при Новознам’янській сільській раді, мають велике бажання відродити та окультурити це місце громадського відпочинку. Дитяча дорадча рада утворилася лише навесні 2019 року, але вона вже має досвід проведення масштабних акцій. Так, членами Дитячої дорадчої ради проведено масштабний благодійний захід в рамках акції «Серце до серця», на якому було зібрано близько 12,0 тис. грн. (інформацію про захід можна знайти на офіційній сторінці Дитячої дорадчої ради у Фейсбук https://www.facebook.com/groups/679227072493848/).  В планах Дитячої дорадчої ради – дати нове життя зоні відпочинку біля урочища «Водоспад», а для цього планується провести суботник по прибиранню даної території, залучити жителів та місцеве комунальне підприємство до встановлення лавок, виготовлення кабінки для переодягання, виготовлення та встановлення інформаційних табличок (з інформацією завдяки якому конкурсу облаштовано зелену зону, з закликами щодо збереження довкілля, з інформацією про правила сортування сміття), облаштування контейнерного майданчика для роздільного збору сміття.

4. Менеджер проекту

Ольга Хохленко, виконавчий комітет Новознам’янської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області.

5. Проблема

Урочище «Водоспад» є дуже популярним серед жителів села Нова Знам’янка та всієї Новознам’янської громади. Але це місце потребує особливої уваги, оскільки в теплий період року тут відпочиває велика кількість людей. Головною проблемою є те, що мешканці громади не мають можливості окультурити та облаштувати дане місце відпочинку. Після відпочивальників завжди залишаються купи сміття через відсутність спеціальних контейнерів. Діти та дорослі майже позбавлені пляжу через фактичну відсутність піску на узбережжі. Прилегле узбережжя р. Сухий Кагамлик заросло очеретом. Дно річки вкрите камінням. Відсутність умов для культурного відпочинку в даному місці позбавляє можливості мешканців культурно відпочивати та насолоджуватися природою, залишаючи після себе чисте та гарне довкілля.

6. Мета проекту

Створення облаштованої зеленої зони  біля урочища «Водоспад» для культурного відпочинку жителів Новознам’янської громади  та з можливістю пропаганди бережливого відношення до природи та благоустрою зони відпочинку; налагодження співпраці Дитячої дорадчої ради, органів місцевого самоврядування  та жителів громади у напрямку  реставрації зелених зон відпочинку та збереження природи в цілому.

7. Співорганізатори і партнери проекту.

Виконавчий комітет Новознам1янської сільської ради. Роль - участь у спів фінансуванні проекту, допомога у його реалізації.

Дитяча дорадча рада при Новознам’янській  сільській раді. Роль - організатор проекту та інформаційних заходів щодо пропаганди бережливого відношення до природи.

Майбородівське комунальне підприємство. Роль - допомога в реалізації заходів проекту (встановлення лавок, контейнерного майданчика, виготовлення інформаційних табличок та ін.)

8. Залучені сторони і цільова аудиторія проекту.

Залучені сторони - Майбородівське комунальне підприємство.

Цільова аудиторія - 5124 жителів Новознам’янської ОТГ, які зможуть відпочивати біля урочища «Водоспад» в с. Нова Знам’янка.

9. Очікувані результати проекту на місцевому та регіональному рівнях.

На місцевому рівні - результатом проекту буде наявність у жителів Новознам’янської ОТГ облаштованої зеленої зони відпочинку, формування відповідального відношення до навколишнього середовища.

На регіональному - Формування у населення бережливого відношення до навколишнього середовища шляхом залучення до заходів по облаштуванню зеленої зони відпочинку та участі в інформаційних заходах на тему бережливого ставлення до природи та необхідності сортування сміття на прикладі контейнерного майданчика облаштованого на території зони відпочинку. 

10. Заплановані заходи/компоненти проекту.

Назва заходу Строк Кількість учасників Локація
1 Проведення суботника по прибиранню зеленої зони відпочинку (прибирання та вивезення сміття, видплення мілкої порослі та сухої трави) протягом місяця 45 узбережжя р. Сухий Кагамлик біля урочища «Водоспад»
2 Розчищення узбережжя р. Сухий Кагамлик від очерету та мулу з залученням спец.техніки протягом місяця близько 10 узбережжя р. Сухий Кагамлик біля урочища «Водоспад»
3 Укріплення дамби, проведення поточного ремонту містка, встановлення лавок, велосипедної парковки та контейнерного майданчика, виготовлення та встановлення інформаційних табличок протягом місяця Майбородівське КП узбережжя р. Сухий Кагамлик біля урочища «Водоспад»
4 Завезення піску на узбережжя р. Сухий Кагамлик протягом місяця Залучена підрядна організація узбережжя р. Сухий Кагамлик біля урочища «Водоспад»
5 Висадка зелени насаджень на прибережній зоні р. Сухий Кагамлик протягом 10 днів 30 узбережжя р. Сухий Кагамлик біля урочища «Водоспад»
6 Урочисте відкриття зеленої зони відпочинку з проведенням інформаційних лекцій на тему бережливого ставлення до природи та необхідності сортування сміття на прикладі контейнерного майданчика на території зони відпочинку протягом 5 днів 125 узбережжя р. Сухий Кагамлик біля урочища «Водоспад»

11. Масштабування проекту.

В рамках масштабування проекту передбачається використання досвіду  з облаштування зеленої зони біля урочища «Водоспад» для популяризації аналогічних заходів в інших населених пунктах громади (окультурення наявних парків та зон відпочинку в селах Вільна Терешківка, Майбородівка, Писарщина та Мирне) та прищеплення культури сортування сміття жителям громади.

12. Рекламування проекту.

Проект буде висвітлено на офіційному сайті Новознам’янської ОТГ (https://novoznamyanska-gromada.gov.ua), на офіційних сторінках у Фейсбук Новознам’янської ОТГ (https://www.facebook.com/groups/226620294590499/) та Дитячої дорадчої ради (https://www.facebook.com/groups/679227072493848/),  та на сторінках місцевої Кременчуцької газети «Перемога)

 

13. Бюджет проекту, включаючи грошові внески від всіх партнерів.

Матеріали, роботи/послуги Вартість одиниці, грн. Кількість одиниць Разом, грн. Обласний бюджет Бюджет органу місцевого самоврядування Інші партнери
Контейнери для сміття 1100 4 4400
Лавки 3000 4 12000
Велопарковка 3000 1 3000
Виготовлення кабінки для переодягання 3000 1 3000
Роботи по укріпленню дамби 10000 1 10000
Поточний ремонт містка 5000 1 5000
Розчищення прибережної зони від очерету та мулу за допомогою спецтехніки 30000 1 30000
Завезення піску на прибережну зону (1 маш.=25 куб.м. піску) 2500 8 20000
Виготовлення інформаційних табличок 1600 1 1600
Висадка зелених насаджень для озеленення території 11000 1 11000
Загальна вартість: грн.