1. Назва проекту

Серцем доторкнемось до природи

2. Локація проекту

с.Худоліївка Семенівського району

3. Опис проекту

Проблема бережливого  ставлення до природи, навколишнього середовища стає дедалі актуальнішою. Людство, стоячи на порозі екологічної катастрофи, прагне якнайшвидше відновити багатовіковий досвід взаємовідносин людини і оточуючого середовища. На сьогоднішній день проблемою для жителів с. Худоліївка є очищення о.Судебського, прибережної території та реконструкція містка на водоймі. У 1988 році збудовано клас-будиночок шкільного лісництва, в якому проводяться заняття гуртка «Юний лісівник». Уроки проходять також під відкритим небом: на березі озера, біля боліт, у лісі, на лузі, в заплавах річки Сули. Діти безпосередньо спостерігають за тваринами, птахами, слухають музику природи, пишуть вірші про природу рідного краю. Також проводимо екологічні ігри. Тому для оформлення роботи та для проведення практичних занять в класі-будиночку необхідно придбати обладнання - парти, столи, стільці. Щоб учні помічали прекрасне та незвичне навколо себе, вчилися спостерігати, милуватися природою пропонуємо закласти алею декоративних рослин.

4. Менеджер проекту

Махно Світлана Петрівна, Худоліївська сільська рада Семенівського району.

5. Проблема

Проблема, на вирішення якої спрямований наш проект - це вирішення місцевих екологічних проблем для покращення комфортних умов навчання і відпочинку в класі- будинку.

6. Мета проекту

Навчити учнів вирішувати екологічні проблеми для покращення проведення практичних занять та створення комфортних умов для відпочинку, формування екологічної свідомості людей та спрямувати її на практичну реалізацію. Донесити підростаючому поколінню інформацію про екологічний стан суспільства.

7. Співорганізатори і партнери проекту.

Худоліївська сільська рада. Роль - співфінансування проекту.

Худоліївська  ЗОШ І-ІІІ ступенів. Роль - оформлення і надання практичної допомоги в організації проекту.

Семенівська районна рада. Роль - інформаційна консультація в оформленні проекту.

8. Залучені сторони і цільова аудиторія проекту.

Залучені сторони - Лубенський  держлісгосп, НПП «Нижньосульський», Худоліївська  ЗОШ І-ІІІ ст..

Цільова аудиторія - Учні місцевої школи, жителі району, до 23 тис. осіб, туристи, усі бажаючі.

9. Очікувані результати проекту на місцевому та регіональному рівнях.

На місцевому рівні - покращення екологічного стану території, розчищення від сміття прибережних смуг, збільшення кількості зелених насаджень, дослідження факторів, що впливають на погіршення води в водоймах, та доведення цих даних до місцевих органів влади. Залучення різних вікових груп населення територіальної громади до природоохоронної діяльності, покращення комфортних умов в класі – будинку.

На регіональному - привернення уваги всіх жителів області до проблем забруднення навколишнього середовища, охоплення якомога більшої кількості людей природоохоронною роботою.

10. Заплановані заходи/компоненти проекту.

Назва заходу Строк Кількість учасників Локація
1 Очищення прибережної зони протягом місяця 50 с.Худоліївка
2 Закладання алеї декоративних рослин протягом місяця 50 с.Худоліївка
3 Ремонт містка на о.Судебське протягом місяця 15 с.Худоліївка
4 Оформлення класу-будиночку протгягом місяця 30 с.Худоліївка

11. Масштабування проекту.

Через участь у відкритих уроках «Серцем доторкнемось до природи», « Я слухаю природу» з запрошенням до класу-будиночку учнів та дорослизх з інших сільських рад. Про проект знатимуть і він матиме розвиток завдяки співпраці з НПП « Нижньосульський», Семенівським районним ресурсним центром, Худоліївським лісництвом.

12. Рекламування проекту.

Засоби масової інформації, соціальні мережі. Завдячуючи співпраці з ТРК0інформ, відділом освіти, молоді та спорту районної РДА, районним ЗМІ «»Голос громади», « Вісник Семенівщини». Соціальні мережі –неминуче і обов'язково!

13. Бюджет проекту, включаючи грошові внески від всіх партнерів.

Матеріали, роботи/послуги Вартість одиниці, грн. Кількість одиниць Разом, грн. Обласний бюджет Бюджет органу місцевого самоврядування Інші партнери
Очищення прибережної зони 1000 1 1000
Закладання алеї декоративних рослин 2000 1 2000
Ремонт містка на о.Судебське 5000 1 5000
Оформлення класу-будиночку( придбання матеріалів для гербарійної роботи, унаочнення екологічної тематики) 3000 1 3000
Загальна вартість: грн.