1. Назва проекту

Захист довкілля від карантинних організмів – суттєва фітосанітарна складова діяльності сільських громад

2. Локація проекту

Семенівський район

3. Опис проекту

Семенівська районна рада вважає за необхідне взяти участь у Конкурсі екологічних ініціатив з цим  проектом, зважаючи на постійну актуальніть боротьби з карантинними організмами такими, як амброзія полинолиста, повитиця прольова, на території населених пунктів сільських рад. Варто зазначити, що при Семенівській районній раді діє комунальне     підприємство «Семенівський райкомунгосп», на балансі якого обліковується  трактор МТЗ-80. Він використовується громадами району для очистки від снігових заметів, наведенні порядку на сміттєзвалищах, на оранці громадських городів. Але вже поспіль кілька років сільські ради звертаються з проханням вирішення питання боротьби з карантинними організмами, особливо, на сільських стадіонах, біля  закладів соціальної сфери.Тому й виникла ідея участі у такому проекті екологічного спрямування щодо придбання навісної косарки з метою боротьби з карантиними організмами, в першу чергу.

4. Менеджер проекту

Сербин Володимир Миколайович, Заступник голови районної ради.

Феденко Світлана Борисівна, Семенівська районна рада, ресурсний центр громад.

5. Проблема

Впродовж багатьох років ми  звертаємо увагу на проблему забур'яненості карантинними організмами, яка давно вже переросла регональний рівень. Адже зростаючі популяції цього бу'яну шкодять здоров'ю людей, викликаючи різні захворювання, пов'язані з дихальними шляхами, алергію.

У різні часи люди боролися з бур’янами. В давнину землероби бачили в нашесті бур’янів прокляття, яке було надано їм божественними силами. Але, тим не менш, «виривали» непотрібну рослинність вручну. Письменники античного Риму постійно нагадували про шкоду бур’янистих трав і про необхідність їх вилучення. Наприклад, дві тисячі років тому у працях Плінія «Природна історія» нагадувалося, що прополка є найважливішим заходом у хорошому господарстві. І саме прополка стала предметом суперечки між двома агрономічними школами античного Риму. В наш час існують агротехнічні, біологічні та хімічні методи боротьби з бур’янами. Кожен з цих методів, при правильному використанні, надійно працює.

            Але, готуючи проект,  ми обираємо такий агротехнічний метод, як      скошування карантинних рослин, як найефективніший, на нашу  думку, в сучасних умовах та найменш шкідливий для людей. До речі, як суттєвий етап цього проекту зазначимо, що маємо співпрацю з фітосанітарною службою області та плануємо здійснити моніторинг стану забур'яненості карантинними організмами зусиллями фахівців з залученням  членів МАНу –учнів шкіл району, які зацікавлені екологічною тематикою та готують відповідної тематики наукові роботи. Вважаємо за раціональне, маючи трактор у КП «Семенівський райкомунгосп», придбання відповідної сучасної косарки, яка б працювала(до речі, безкоштовно) на скошуванні бур'янів, в першу чергу, карантинних. Як наслідок, в результаті впровадження цього проекту очікуємо суттєве зменшення популяції карантинних організмів, як амброзія полинолиста, повитиця польова та відповідно, покращення безпеки природного навколишнього середовища, зниження фактору захворюваності громадян. Окрім цього, впровадження проекту стане джерелом для наукових розробок учнів-членів МАН.

6. Мета проекту

Захист природного навколишнього середовища від дії карантинних організмів, зменшення їх популяції, сприяння сільським громадам у боротьбі з карантинною забур'яненістю у громадських місцях населених пунктів сільських рад.

7. Співорганізатори і партнери проекту.

Обласна карантинна інспекція, Біляківська сільська рада, Василівська сільська рада, Заїчинська сільська рада, Жовтнева сільська рада, Богданівська сільська рада, Пузирівська сільська рада,  Погребняківська сільська рада,  Наріжанська сільська рада, Устимівська сільська рада, Оболонська ОТГ,  Горошинська сільська рада, Худоліївська сільська рада, ТРК-інформ.

8. Залучені сторони і цільова аудиторія проекту.

Залучені сторони - Сільські ради району. Цільова аудиторія -  близько 10000 тис. громадян.

9. Очікувані результати проекту на місцевому та регіональному рівнях.

 На місцевому рівні - зменшення популяції карантинних організмів, придбання роторної навісної мотокосарки, залучення учнів та педагогічних колективів до наукової діяльності (МАН) по напрямках: агробіологія, екологія.

На регіональному рівні - зменшення популяції карантинних організмів, зниження рівня захворюваності громадян, профілактика захворюваності на респіраторні захворювання, зростання рівня поінформованості населення щодо шкідливості карантинних організмів

10. Заплановані заходи/компоненти проекту.

Назва заходу Строк Кількість учасників Локація
1 Виготовлення промоційного продукту щодо шкідливості карантинних організмів(матеріали з ЗМІ, відеоролик, буклети) 30 днів 2 Сільські ради району, районна рада
2 Проведення семінару та науково-практичної конференції по захисту довкілля від карантинних організмів 30 днів 220 районна рада, освітні заклади районної ради
3 Моніторинг зменшення популяції карантинних організмів постійно 250 сільські ради району, районна рада
4 Проведення екологічного форуму районних агітбригад 10 днів 300 районна рада
5 Придбання роторної навісної мотокоси 10 днів 5 КП «Райкомунгосп»

11. Масштабування проекту.

Мультиплікативний ефект проекту буде досягнуто  через інформаційно-промоційні заходи, продовження  вивчення тематики та участь у інших проектах з метою розвитку теми.

12. Рекламування проекту.

Проект буде рекламовано через районні та обласні ЗМІ, семінари конференції, в тому числі, за участі обласної караантинної інспекції.

13. Бюджет проекту, включаючи грошові внески від всіх партнерів.

Матеріали, роботи/послуги Вартість одиниці, грн. Кількість одиниць Разом, грн. Обласний бюджет Бюджет органу місцевого самоврядування Інші партнери
Виготовлення інформаційно-промоційних матеріалів 20 200 4000
Виготовлення Відео-презентаційного відеофільму 3000 1 3000
Канцелярські приладдя 20 250 5000
Придбання роторної мотокосарки 30000 1 12000 18000
Загальна вартість: грн.